sadsad x
asdasd
İptal & İade Koşulları

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

*Beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir ve varsa yararlanmış olduğunuz kampanya kapsamı dışına alınarak, kargo ve kapıda ödeme ücretleri vs. kesilerek ücret iadeniz gerçekleşmekte.

*Kargo Ücretlendirmesi;

-200 TL altı siparişlerde 9,90 TL Kargo Ücreti 6,90 TL'de kapıda ödeme ücreti mevcuttur. (Kapıda Ödemeli Alışverişlerde)
-200 TL üstü alışverişlerde ise kampanya kapsamına alınarak sadece 6,90 TL Kapıda Ödeme Ücreti ödenir. (Kapıda Ödemeli Alışverişlerde)

-200 TL altı siparişlerde 9,90 TL Kargo Ücreti mevcuttur. (Kredi Kartı Alışverişlerde)
-200 TL üstü siparişlerde kampanya kapsamına alınarak ücret alınmaz. (Kredi Kartı Alışverişlerde)

*Ürün değişim ve iadelerinizi 7 (YEDİ) iş günü içerisinde ürün faturası ile birlikte yapılmaktadır. Ürün Değişim hakkı 2 defadır.

*Kredi Kartı ile 200 TL ve üstü siparişlerde olan iadelerde kampanya dışına alınıp 9,90 TL kargo ücreti kesilmektedir.

*Değişim yapacağınız ürün aldığınız ürünle aynı tutarda ise tarafınıza sadece 9,90 TL kargo ücreti yansır. Değişim yapacağınız ürün, aldığınız ürün tutarından daha fazla ise tekrardan kapıda ödeme yapılacağı için 6,90 TL kapıda ödeme ücreti ve 9,90 TL kargo bedeli tarafınıza yansımaktadır.

*Kredi Kartı veya Hediye Çeki ile oluşturulan siparişler teslim alınmadığı takdirde iade ya da hediye çeki tutarınızdan geliş gidiş Kargo Ücreti kesilerek işlem yapılır.


Asilmoda.com’dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup, anlaşmalı olduğumuz kargolar (ARAS ve PTT Kargo) ile karşı ödemeli olarak Nine Hatun Mah. Davutpaşa Cad. No:44 Esenler/İSTANBUL adresine göndermeniz yeterli olacaktır .Ancak anlaşmamız olmayan diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. 7 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul edilmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. İadeniz asilmoda.com ‘nin ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün tutarı, varsa kargo ve kapıda ödeme komisyon bedelleri kesilerek irtibat telefon numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde en geç 3-7 iş günü içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve asilmoda.com’nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Kredi kartı ile alışveriş gerçekleştirildiğinde ücret iadesi havale edilmemekte sadece kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, kredi kartlarında 3 iş günü, hesap kartlarında 10 iş gününü bulmakta, iadenizin onay tarihinden itibaren 3 iş günü içinde bankanızı arayarak kredi kartınıza ücret iadenizi öğrenebilirsiniz. Ulaşılamayan irtibat telefon numaralarından kaynaklı gecikmelerden asilmoda.com sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıntılı bilgi için 0212 568 1 000 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.

HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ?

Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler, kırtasiye malzemeleri ambalajı ve ürün koruma bandının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır. İç giyim, mayo ve bikini ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmenlik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır. Ayrıca kasa önü ürünlerin iadesi olmamaktadır. İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına Ayakkabılarınızı ev ortamında, tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz. Etiketleri koparılmış ve yıkanmış ürünler kabul edilmemektedir.

KUSURLU ÜRÜN İADELERİ

Asilmoda.com'dan kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri kullanmadan satılabilir özelliğini kaybetmeden ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de asilmoda.com Müşteri Hizmetleri 0212 568 1 000 ile temasa geçerek , kargo ücreti ödemeden (ARAS ve PTT Kargo ile) iade yapabilirsiniz .Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. Bunun dışında beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir ve varsa yararlanmış olduğunuz kampanya kapsamı dışına alınarak, kargo ve kapıda ödeme ücretleri vs. kesilerek ücret iadeniz gerçekleşmekte.

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece Giyim sektöründe ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 7 iş gününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır. İade ve değişim amaçlı ürün gönderimi yapılırken ARAS ve PTT Kargo ile ücretsiz gönderim yapabilirsiniz. Anlaşmamız olmayan kargo firmalarıyla gönderilen iadenin kargo ücreti göndericiye aittir.

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

İadeniz asilmoda.com'un ilgili birimlerine ulaştığında, tarafınıza dönüş yapılarak iade tutarınız asilmoda.com hesabınıza yüklenerek işleminiz gerçekleştirilmektedir.

Bu internet sitesi asilmoda.com 'nun kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir asilmoda.com bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Asilmoda.com bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Asilmoda.com markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir Asilmoda.com burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Asilmoda.com dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.