sadsad x
asdasd
Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)
1.ÜRÜN DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR ?

Değişim için; Değişim yapacağınız ürünü 14 iş günü içerinde anlaşmalı olduğumuz kargo ile (Aras Kargo ve PTT) bize gönderimini yaptıktan sonra, ürünler tarafımıza ulaştığı an üyeliğine iade tutarınız ‘’Hediye Çeki‘’ olarak tanımlanacak ve tarafınıza SMS ile bilgi verilecektir. SMS geldikten sonra bir (1) ay içerinde alışverişinizi yapabilirsiniz.
Hediye Çeki Kupon Kodunuzu üyeliğinize giriş yaptıktan sonra ‘’HESAP’’ sayfasındaki ‘’ HEDİYE ÇEKLERİM’’ butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan kodu ‘’SEPET’’ kısmında kullanmanız yeterlidir.
2.NASIL HAVALE YAPABİLİRİM ?

Havale ve EFT tipi ödeme mevcut değildir. Site üzerinden Kredi Kartı ya da Banka Kartı ile Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.3.HANGİ ÜRÜNLERİN DEĞİŞİMİ YAPILMAZ ?


Belirtilen sürenin aşılması durumunda iade ve değişim işlemleri gerçekleşmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.


4. HANGİ ÜRÜNLERİN İADESİ KABUL EDİLEMEZ /YAPILAMAZ ?


Hijyen koşulları gereği iç giyim ürünlerinde iade kabul edilmez. Aynı sebeplerden dolayı, haşema, mayo, kozmetik ve takılarda iade ve değişim yapılamaz.5.ÜRÜNÜ HANGİ ADRESE GÖNDERECEĞİM ?

Göndermek istediğiniz ürünün içerisine irtibat bilgilerinizi ve sipariş numaranızı boş bir kağıda not şeklinde yazarak PAZARİUM TESKSTİL SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ. Nine Hatun Mh. Davutpaşa Cad. No:44 Esenler/İSTANBUL adresimize gönderebilirsiniz.


6. ALDIĞIM ÜRÜN KUSURLU VEYA YANLIŞ GELDİĞİNDE NE YAPMAM GEREKİYOR ?

www.asilmoda.com den kaynaklanan. yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb. gönderimleri, kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde www.asilmoda.com Müşteri Hizmetleri 0212 568 1000 ile irtibata geçerek, kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır. (Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. Bunun dışında beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda kargo varsa kapıda ödeme komisyon bedelleri kesilerek kalan ücret bedeli iade edilir.)


7.İADELERİMİZİ HANGİ KARGO İLE GÖNDERMELİYİM ?

İadelerinizi anlaşmalı olduğumuz kargolar (Aras Kargo ve PTT) ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Şu an için sadece Aras Kargo ve PTT ile anlaşmamız üzerinden ücretsiz ürün iade/değişim alınabilmekte farklı kargoları tercih etmeniz durumunda kargo masrafları size ait olup, anlaşmamız olmayan kargo firmalarından karşı ödemeli gelen kargoları kabul etmemekteyiz.


8.DEĞİŞİM YAPABİLİR MİYİM ?

Kargoda ürünleri teslim almış olduğunuz andan itibaren herhangi bir sorun yaşamış olduğunuzda (beden uymama, üründen hoşlanmama vs.) ürün ve ya ürünlerinizin en geç 14 iş günü içerisinde tarafımıza göndererek iade veya değişimini sağlayabilirsiniz.
9. GÖNDERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNÜ DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİMDE KARGO ÜCRETİ ÖDEYECEK MİYİM ?


Değişim için göndermiş olduğunuz ürün veya ürünleri anlaşmalı olduğumuz (Aras Kargo ve PTT) ile bize gönderdiğinizde ücret ödemeksizin gönderimini yapabilirsiniz. Değişim yapıldıktan sonra ürünleriniz tekrardan size gönderimi yapıldığında (ÜA) Ücret Alıcı olarak kargonuz size gönderilir ve tarafınıza 4,90 TL’lik bir kargo ücreti yansıtılır.
10.ÜRÜNÜ İADE OLARAK GÖNDERİRKEN KARGO ÜCRETİNİ BEN Mİ ÖDEYECEĞİM ?

Ürün iade işlemlerinde ürün veya ürünlerin kargo masrafı anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları (Aras Kargo ve PTT) ile gönderildiği takdirde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. iade işleminiz gerçekleştiği takdirde ilk sipariş esnasında yapılan gönderi için kargo varsa kapıda ödeme komisyon bedelleri kesilerek (ÜRÜN ÜCRETLERİ ) kalan bakiye banka hesabınıza/kredi kartınıza 10-14 iş günü içerisinde iade edilecektir.11.İADE İŞLEMLERİNDE KARGO YA DA KAPIDA ÖDEME ÜCRETİ GERİ ÖDENİYOR MU ?

İade işlemlerinde kargo ve kapıda ödeme işlem ücreti ödenmemektedir. Sadece ürün bedeli ödenmektedir. varsa kampanya kapsamında yararlanmış olduğunuz ücretsiz kargo vs. kampanyalarında hediye edilen kargo veya kapıda ödeme bedelleri kesilerek kalan bakiye iadesi sağlanır.


12.İADEM SİZE ULAŞINCA NE OLACAK VE ÖDEMEM NE ZAMAN YAPILACAK ?

İadeniz bize ulaştığı zaman iade işleminiz ile ilgili size SMS ya da mail ile bilgi verilecektir. Telefonla ulaşamadığımız durumlarda tarafınıza bilgilendirme SMS olarak yönlendirilecektir. İadenizin onaylandıktan sonra kredi kartlı ödemeleriniz doğrudan kartınıza yatırılmaktadır. Kapıda Ödemeyle yapılan alışverişlerde de fişin arkasına belirttiğiniz IBAN numarasına yatırılmaktadır. Kredi kartlı ödemeleriniz en geç 7-14 işgünü içerisinde yapılmakta ancak ekstrenize yansıması tamamıyla bankanızla alakalıdır. www.pazarium.com.tr ‘nin bu süreçlere hiçbir müdahale hakkı bulunmamaktadır. Yaşanan gecikmelerde bankanızdan bilgi alabilirsiniz. Kapıda ödemeyle yapılan alışverişlerinizde iade işlemlerinizin hızlı olması için; Fişinizin arkasına belirttiğiniz bilgilerin, özellikle ödemenin yapılacağı Ad-Soyad ve IBAN bilgileri kısmını eksiksiz doldurmanız çok önemlidir. İade işlemleriniz onaylandıktan 7-14 iş günü içerisinde ödemeleriniz belirtmiş olduğunuz IBAN numarasına yatırılmaktadır. Yanlış verilen IBAN numaralarında müşteri hizmetlerimiz tarafından çağrı ya da SMS yoluyla bilgilendirileceksiniz. Ulaşılamayan irtibat telefonlarında, www.asilmoda.com.tr sorumluluk kabul etmemektedir.13.SİPARİŞİMİ KREDİ KARTI İLE OLUŞTURDUM İBAN NUMARASI YAZMAMA GEREK VAR MI ?

Kredi kartlı siparişlerde IBAN numarası belirtmenize gerek yoktur. İadeniz alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza yapılacaktır. Bu bilgi kapıda kapıda kredi kartı ile ödeme yapan müşterilerimiz için de geçerlidir.14.İADE İŞLEMİ SONRASINDA ÖDEME YAPILDIĞINDA HESABIMDA NE ZAMAN GÖRECEĞİM ?

İade işlemlerinizde iadeniz onaylandıktan sonra en geç 7-14 iş günü içerisinde hesabınıza ödeme gerçekleşmektedir. Fakat kredi kartlı alışverişlerde bankanızın iade tutarını hesabınıza yansıtması konusunda farklılık gösterebilir. Bu durumda lütfen bankanızla irtibat geçiniz.


15.SİPARİŞİMİ NASIL İPTAL EDEBİLİRİM ?

Sipariş iptal talebiniz için sipariş numaranızı ve iptalinizi belirterek info@pazarium.com.tr adresine mail atabilirsiniz veya 0212 568 10 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak işleminizi belirtebilirsiniz.16.Kargo Ve Kapıda Ödeme Ücreti Nedir ?

150 TL üzeri alışverişlerde kampanya kapsamına alınarak 4,90 TL kargo ücreti alınmaz, sadece 4,90 TL kapıda ödeme bedeli vardır. (Kredi Kartı ile alışverişlerde 150 TL üzeri alışverişte her iki ücrette kampanyaya dahil olunduğundan alınmaz)
150 TL altı siparişlerde 4,90 TL Kargo Ücreti 4,90 TL'de Kapıda Ödeme Ücreti mevcuttur.

 

16.DİĞER SORULARIM İÇİN NE YAPMAM GEREKİR?

0212 568 10 00 numarasından müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.